Temel Seviye Astroloji Eğitimi (27 Ağustos 2018)

 

Yeni Temel Seviye Astroloji Eğitimi Sınıfları hem online hem de İzmir'de yüzyüze eş zamanlı başlıyor.

Astrolojiyi 26 yıllık bir astrologdan tüm yetkinliğiyle öğrenmek, yaşama yeni gözlüklerle bakabilmek, insanlar ve olaylar hakkında tahminler yapabilmek ister misiniz?

 

 

TEMEL SEVİYE ASTROLOJİ EĞİTİMİ

Süresi: 32 Hafta/64 Kredi

 

Notlar:

Açılacak sınıflar:

Yüzyüze ilk ders: 27 Ağustos 2018, Pazartesi, 14:00 – 16:00

Online ilk ders: 27 Ağustos 2018, Pazartesi, 20:00 – 22:00

 

Sınav ve Sertifika

Temel Seviye sınavını başarıyla geçenler Astroloji Akademisi Temel Seviye sertifikasını almaya ve eğer arzu ederlerse Orta Seviye programına geçmeye hak kazanırlar.

Sınav için 2 büt hakkı vardır, 2 bütte de kalan öğrenci kendi seviyesini online olarak 1 defaya mahsus olmak üzere ücretsiz tekrar eder.

 

Esnek Şartlar

Yüzyüze öğrenciler kendi seviyelerinin online derslerine katılabilirler ve sınıflar arası eğer kontenjan doluluğu yoksa geçiş yapabilirler. Mesela ders kaçırırsanız aynı akşam online sınıfa katılarak izleyebilirsiniz. Veya sadece pekiştirme amaçlı da katılabilirsiniz.

Online öğrenciler yüzyüze katılma şansları doğduğunda ve kontenjan sorunu yoksa yüzyüze derslere girebilirler ve ek ücret ödemezler. Kaçırılan bir ders online olarak tekrar izlenebilir.

Herhangi bir sebeple derslere devam edemezseniz kaydınızı dondurarak daha sonra kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

 

 

Eğitmen Devrim Dölen hakkında:

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde, bazılarını da internet aracılığıyla  paylaştı. 

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. 

Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…

Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları:

2018 Gökyüzü Takvimi (Almanak)

Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji

Asteroid Sözlüğü (Program)

Bitkiler: Astroloji & Mitoloji

Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler

Temel Seviye 2: Burçlar 

Temel Seviye 3: Evler 

Temel Seviye 4: Açılar 

Zodyak Astroloji Dergisi

 

Ücretler:

Yüzyüze sınıf: 450 TL (KDV, kargo ve 14 adet eğitim kitabı ile dökümanlar, vb. her şey dahil)

Online sınıf: 400 TL (KDV, kargo ve 14 adet eğitim kitabı ile dökümanlar, vb. her şey dahil)

>>> Ücretler 4 derste 1 ödenir, 2 ay üst üste ücretini zamanında yatırmayanlar eğitimlerini dondurmuş kabul edilir ve kendilerine sunulan olanaklardan yararlanamazlar.

 

 

 

Temel Seviye Ders Programı

1 Oryantasyon
2 Gök Cisimleri I (Babil ve Mısır)
3 Gök Cisimleri II (Babil ve Mısır)
4 Burçlar I (Babil ve Mısır)
5 Burçlar II (Babil ve Mısır)
6 Quiz
7 Bilgisayar Programları Dersi
8 Dispozitör
9 Evler I
10 Evler II
11 NG
12 Hermetik Yöneticiler I. (Babil ve Mısır)
13 Hermetik Yöneticiler II. (Babil ve Mısır)
14 Sunum veya Atölye
15 Quiz
16 Açılar I
17 Açılar II
18 Açı Kalıpları I
19 Açı Kalıpları II
20 Astrolojide Phi
21 Antiscia & Kontra Antiscia I
22 Antiscia & Kontra Antiscia II
23 Face, Term, Triplicty ve Yöneticiliklerin İşlevleri
24 Sunum veya Atölye
25 Quiz
26 Gök Cisimlerinin Fazları
27 Manilius Teknikleri
28 Sunum
29 Sunum
30 Deneme Sınavı
31 Eksik Tamamlama
32 Sınav

 

Diğer eğitim programlarından farkı:

Neo-klasik astroloji, temelde klasik astrolojiyi uygulayan ama çalıştığını deneyimlediği modern teknikleri de (Coğrafî astroloji veya Uranian astroloji gibi) içine alan bir sistemdir. Örneğin Uranüs, Neptün, Chiron ve Pluto gibi modern zamanlara ait gök cisimleri Satürn küresinde (onun uzantıları gibi) değerlendirilir ve hiç biri yöneticilik almaz.

Bu programda, özellikle gök cisimleri ve burçlar konusunda en eski kadim (Babil, Mısır gibi) kaynakların kullanımı mevcuttur. Bu kaynaklar günümüzde deforme olduğundan çeşitli kitap ve internet yazılarından bunları öğrenen kişiler çoğunlukla şaşırırır. Örneğin modern astrolojiye göre bilim ve deha Uranüs’le ilişkilidir, klasik astrolojiye göre ise bunlar Satürn’dür. Ezoterik bilimler modern astrolojide Akrep burcu ile ilişkilendirilirken klasiklerde Oğlak burcuyla ilgilidir. Oğlak burcu modern kaynaklarda soğukkanlı iken klasiklerde panikle ilgilidir. Bu örnekler oldukça fazladır. Ortaçağ astrolojisinde de safsatalar bir hayli fazla olduğundan (W. Lilly gibi), bunlara da şüphe ile yaklaşıyoruz ve irdelemekten çekinmiyoruz. Temel Seviye eğitimi bilgiye dayanan tüm sistemlerde olduğu gibi temel teşkil ettiğinden bunların sağlıklı tahminlerde bulunulması için mutlaka bilinmesi şarttır. Bizim programımızda Temel Seviye eğitimi esastır, ilerisi sadece teknik öğrenmektir.

Eğitim programında bilimsellik ve analitik zeka kullanımı da esastır. Eski veya yeni söylemlere, hipotezlere şüpheyle yaklaşmanın ve gerçeği anlamanın yollarını da (olasılık hesabı, korelasyon analizi vb. gibi) bu eğitim programında (Orta Seviye) ders olarak mevcuttur. Ek olarak astroloji karşıtlarına ait safsataları da inceleyeceğiz (Orta Seviye). Amacımız astrolojiyi söylemlere, çevirilere ve hipotezlere göre uygulamak değil, “bilimsel astroloji” yapmak ve böylece nokta atışı tahmin oranını % 90 civarlarında tutmak.

 

 

Kayıt olmak için lütfen linki tıklayınız: http://www.astrolojiakademisi.com/astroloji-egitimi-kayit-basvurusu/

 

 

7.8.2018

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.