Mitolojik Astroloji Webinarı (Devrim D.G.)

Fiyat:
2.400,00 TL
İndirimli Fiyat (%16,7) :
2.000,00 TL
Kazancınız 400,00 TL

Güncelleme: Bu seminerin canlı yayını bitmiştir. Ama isterseniz satın alarak kayıttan izleyebilirsiniz. Bilgi için: 0532 511 50 51 (Tolga Gürbak) 
 

Bugün astrolojide kullandığımız gök cisimlerinde örnek gösterilen Yunanlı mitolojik karakterlerin pek de orjinal olmadığı oldukça bellidir. Astrolojinin ilk bilgeleri olan Sümerler tüm gök cisimlerini net bir şekilde anlatmışlardı. Sümerlerin bilgisi öncelikle Akadlar ve Babiller, çok daha sonra da Yunanlılar tarafından değiştirildi ve çeviriler yapılana kadar ağır bilgi kayıplarına uğramış astrologlar, çok popüler olan Yunan mitolojisinin deforme edilmiş karakterlerini kullanmak zorunda kalırlar. 1990’larda bir gök cisminin neden astrologların söylediği gibi çalışmadığı konusunda kafa yoruyordum. 2000’li yılların başında çivi yazılı tabletlerin çevirileriyle birlikte anladım ki bir çoğu günümüzde deforme olmuştu, o yüzden çalışmıyordu.


Yine de Helenistik astrolojide eskiden gelen esintiler (Valens, Maternus vb. gibi) görüyoruz ama astrologlar orjinali, kökeni bilmedikleri için “idrak” gerçekleşemiyor, bunlar copy-paste edilemiyor, günümüze gelemiyor çünkü popüler algıyla eşleşmiyor ve örneğin Helenistik astrolojide bir kaç yerde geçen Venüs’ün bilimsel konularla bağlantısını bir türlü anlayamıyor.
 

Tabii çevirilerin tümü de yeterli değil, bunları anlayabilmek için astrolojik sembolizmle birlikte diğer mitolojileri de iyi bilmek gerekiyor; Babil, Mısır, Pers, Etrüsk vb. gibi. İşte bu seminerde tümünü bir araya getirerek deneyimlediğim, çalışan arketiplerin bilgisini anlatacağım. Bu bilgiler ve bağlantılar direkt olay ve Dünya bazlıdır, spritüel veya psikolojik bağlantılar/ sözde kanıtlar içermemektedir.
 

Sümerler neden uzun bir ömrü yeraltı tanrılarına bağlamıştı? Venüs ve Satürn neden bilimle ilgili? Merkür’ün cinsiyet değişimi, yeraltına seyahat edebilmesi nereden geliyor ve aslında ne ifade ediyor? İnsan türüne en düşman gök cismi aslında hangisi (Hayır; Mars veya Satürn değil)? Anunnakiler saf gökyüzü arketipleri olarak hangi çalışan astrolojik sembolleri günümüze bıraktılar?  Akad / Babil ve Yunan mitolojisi Sümerlerin bilgisini alıp kendisine adapte ederken neleri değiştirdi? Günümüzde astrolojik sembollerde neler yanlış biliniyor? Ekilen tohum hangi tarihsel aşamalardan geçip kaçırılan Persephone oldu? Yunanlılarda Uranüs adını alan tanrının gerçek adı neydi ve aslında yetkilerini hangi gök cismine devretti? Başak burcunun bakire yakıştırmasının perde arkası var mı? Sümerler bugün son milenyumda keşfettiğimiz şeyleri nasıl biliyorlardı? Kova burcunun orjinali nedir? Yunanlılar sabah ve akşam yıldızından bahsederken Sümerler bunun tek bir gezegen olduğunu nasıl anlamışlardı? Satürn algısı zamanla nasıl ve neden değişti?

Webinar Perculus üzerinden yapılmıştır, Size hesap açılıp kullanıcı adı ve şifreniz 2 iş günü içinde whatsapp üzerinden yollacaktır.
Webinar satın alındıktan sonra 3 Ay boyunca izlenebilecektir.

Bilgi almak için lütfen Tolga Mustafa Gürbak'la irtibata geçin: 0532 511 50 51

Not: Astroloji Akademisi öğrencilerine  (Temel ve İleri Seviye Öğrencilerine) ve Astroloji Derneği üyelerine indirimli fiyatı 1.000 TL dir. 

        Astroloji akademisi ve dernek üyeleri siteden satın alma yapmayacak aşağıda bulunan banka hesap bilgileri bölümündeki bankalardan birine havale yapıp Tolga Bey'e bilgi verecekler.

Satın aldığınızda Fatura Bilgilerinizi ve eposta adresinizi Whatsapp üzerinden Tolga bey'e iletmeniz gerekmektedir. İletilmediği takdirde eğitim açılamayacaktır!

 
Banka Hesap Sahibi Şube Kodu Hesap No IBAN
Halkbank Zodyak Astroloji Yayıncılık San. Tic. Ltd. Şti. 0734 10260583 TR65 0001 2009 7340 0010 2605 83
Finansbank Zodyak Astroloji Yayıncılık San. Tic. Ltd. Şti. Güzelyalı / İzmir 39645023 TR79 0011 1000 0000 0039 6450 23
Diğer Özellikler
Stok Kodu0147
MarkaAstroloji Akademisi
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.