İlyada & Homeros

Fiyat:
40,00 TL
Bu ürün temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

572 sayfa, yeni gibi.

Şair Homereos'un yazdığı varsayılan büyük bir destandır. Yine bir başka Homeros destanı olan Odeysseia ile birlikte, batı edebiyatının en eski örneği ve tüm zamanların en güzel şiirlerinden kabul edilir.

Başta İlyada olmak üzere her iki destan da, Truva Savaşıve bu savaşta yer alan insanlarla ilgili söylenceleri dile getiren, koşukla yazılmıştır. Tarihçiler Yunanistan'da yaşayan Akhalar ile Batı Anadolu'da yaşamış Truvalılar arasındaki bu savaşın yaklaşık üç bin iki yüz yıl önce yaşandığı ve on yıl sürdüğü görüşündedir.

Yunancada Truva'nın bir adının da İlios olmasından dolayı Homeros'un bu destanı İlyada adını almıştır. Homeros, yaşadığı dönemde herkesin bu öyküyü bildiğini düşünerek, kuşatmayı baştan sona anlatmaz; savaşın onuncu yılında sadece dört gün içinde geçen olayları anlatır.

Destan Akhilleus'un orduların yöneticisi Agamemnon'a karşı öfkesi ve savaştan çekilmesiyle başlar, daha sonra savaşa dönmesi, Hektor'u öldürüp Troya şehrinin çevresinde sürükledikten sonra, ölüsünü babası Priamos'a vermesiyle biter.
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu0201
Marka2. El Kitap
Stok DurumuBu ürün tükenmiştir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.